MKF czyli Młodzieżowy Klub Filmowy

IMG_20180919_094955502_optimized

W październiku 2019 r. rozpocznie działanie Młodzieżowy Klub Filmowy KinoStacja dla młodzieży w wieku 11 – 16 lat.


W ramach 3 spotkań w miesiącu młodzież będzie miała okazję praktykowania zasad analizy i interpretacji filmu, jak i przede wszystkim będzie uczestniczyć w spotkaniach z zaproszonymi specjalistami (aktorami, reżyserami, krytykami, operatorami, montażystami).

Do grupy zostanie też przypisany opiekun merytoryczny, który będzie czuwał nad całością i przebiegiem kursu.

Już od dawna chcieliśmy stworzyć działający przy Kinokawiarni Stacja Falenica Młodzieżowy Klub Filmowy. Między innymi z tego powodu powstał projekt „Róbmy filmy!” – dofinansowany przez Dzielnicę Wawer m. st. Warszawy. Wtedy to młodzi ludzie pracujący w 9 lipcowych dni (poprzedzonych warsztatami teoretycznymi) stworzyli 3 reportaże dokumentujące lokalną historię linii otwockiej. Wtedy to powstały: „Kino Szpak – okno na świat”, „Świdermajer Movie” i „Chłopaki z Falenicy”. Znajdziecie je tu: Róbmy filmy: reportaże.

Zwieńczeniem warsztatów był uroczysty pokaz, który odbył się w Kinokawiarni Stacja Falenica, gromadząc autorów, bohaterów filmów oraz mieszkańców.

Zależało nam na tym, by powyższe działania nie zakończyły się wraz z końcem projektu „Róbmy filmy!”, a rozwinęły w Młodzieżowy Klub Filmowy właśnie.

Na te i inne działania uzyskaliśmy też dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Chcemy zachęcić młodych ludzi do tego, by przyszli do nas i razem z nami tworzyli nową lokalną kulturę, angażowali się w nią, a także inicjowali działania.

Więcej na ten temat napiszemy niebawem 🙂